TelefonTelefonE-mailE-mailMapaMapaInfoInfo
Garance nejnižší ceny
Hotel Seifert
+420 222 780 650
CZ CZ social media
AVE Hotels facebookinstagramtripadvisoryelpfoursquaretwitterYoutube
Rezervace / Zjistit dostupnost
Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti / Malé děti   
Kód speciální nabídky/sazby (volitelné)
Zrušit
dvorek
pokoj
pokoj2
recepce
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Zadejte při rezervaci kód speciální nabídky AVEHOTELS
a získáte slevu 13% na každou rezervaci.

Garance nejnižší cenyPři rezervaci ubytování přímo u nás Vám garantujeme nejnižší cenu.

Hotel Seifert

Hotel Seifert se nachází blízko historického centra Prahy, jen kousek od Václavského náměstí, železničního Hlavního nádraží i mezinárodního autobusového nádraží Praha Florenc.

Je to mladý hotel s třiceti moderně vybavenými pokoji a podzemním parkováním. Návštěvníci ocení především jeho polohu, hned u hotelu je stanice městské hromadné dopravy, která nabízí přímé autobusové spojení na nábřeží k Mánesovu most

Free WI-FI

Mapa

Kontakty

Adresa:

Koněvova 8/152
Praha 3, 130 00
GPS: 50°5'13.67N; 14°27'14.95E

Recepce:

Telefon: +420-222 780 650
Mobil: +420-724 720 742
E-mail: seifert@avehotels.cz
Skype: seifert.avehotels

Kudy k nám

Veřejnou dopravou:

Autobus: zastávka Rokycanova,
č. 207, 909
Tramvaj: zastávka Lipanská,
linky č. 5, 9, 15, 26, 91, 95, 98

Autem:


Centrum: 1,9 km

Historie hotelu a okolí

Hned u hotelu je stanice městské hromadné dopravy, která nabízí přímé autobusové spojení na nábřeží k Mánesovu mostu. Odtud se můžete vydat na prohlídku historického centra Starého města včetně Staroměstského náměstí s radnicí a Orlojem, nebo cestou přes řeku přejít rovnou na Malou Stranu a pokračovat procházkou na Pražský hrad. Cesta autobusem od hotelu vám přitom nezabere více než patnáct minut, spoj jezdí do večerních hodin.


Národní památník na Vítkově

Bez zajímavosti není ani přímé okolí hotelu. Hned za Koněvovou ulicí, v níž hotel Seifert stojí, se zvedá vrch Vítkov, místo zasvěcené památce na slavné bitvy české historie. Nejen, že se tu již v roce 1420 jedna slavná husitská bitva odehrála, vrch Vítkov dnes je z části vyhrazen připomínce klíčových okamžiků české republiky i doby nacistické či komunistické nadvlády. Je zde Národní památník, v jehož expozicích mohou návštěvníci spatřit i poslední dopisy Milady Horákové a generála Heliodora Píky, obětí, které byly popraveny ve vykonstruovaných komunistických procesech 50. let 20. století. Jsou zde i osobní předměty spjaté s Janem Palachem, studentem, který se v roce 1969 na Václavském náměstí v Praze upálil na protest proti okupaci sovětskou armádou. Památníku vévodí bronzová jezdecká socha Jana Žižky z Trocnova, která se dnes řadí do první desítky největších jezdeckých soch na světě.

Pokud vás armádní historie nezajímá nebo unaví, můžete zbytek vrchu Vítkov využít k osvěžující procházce. Malý altán vám nabídne krásný a neobvyklý výhled na Prahu „z druhé strany“.


Žižkovská věž

Přímo na Žižkově si můžete dopřát ještě jeden úchvatný pohled na Prahu. V Mahlerových sadech, které jsou necelou půlhodinku chůze jižním směrem od hotelu, stojí Žižkovská věž, 216 metrů vysoká stavba, která v jednom ze svých nejvyšších pater nabízí unikátní 360° vyhlídku na celé město. A to doslova celé, protože Žižkov je přímo v srdci Prahy. Bez zajímavosti není Žižkovská věž ani sama o sobě, stavba je dodnes diskutována a často aspiruje v soutěžích o nejlepší i nejhorší designovou stavbu Prahy. Budete si tak moci udělat vlastní představu a přímo na místě spočítat, kolik obrovských miminek sochaře Davida Černého přímo po věži leze.


Starý židovský hřbitov na Olšanech

V těsném sousedství Žižkovské věže najdete Starý židovský hřbitov na Olšanech. Návštěvníci Prahy obvykle touží vidět židovský hřbitov na Josefově, netuší ale, že právě tady, pod Žižkovskou věží je jeho nástupce. Hřbitov založila v 1680 pražská židovská obec původně jako morové pohřebiště a během deseti měsíců toho roku zde také pohřbila na 3000 obětí hrozné epidemie. Podobným účelům posloužil hřbitov během staletí ještě několikrát, až v roce 1787, kdy bylo ukončeno ukládání těl na Starém židovském hřbitově v Praze na Josefově,začal sloužit pro ukládání těl zesnulých. Dnes jei zde pohřbívání ukončeno a hřbitov je kulturní památkou.


VÍTE ŽE:

Hotel Seifert nese jméno nositele Nobelovy ceny, českého spisovatele, básníka a novináře Jaroslava Seiferta (1901 – 1986). Jaroslav Seifert se právě na Žižkově narodil a vždy se ke svému původu z této původně chudé dělnické čtvrti hlásil.

Během dvacátých let minulého století byl považován za jednoho z vedoucích představitelů československé avantgardy, spoluzakladatele poetismu a byl i jedním ze zakladatelů časopisu Devětsil. Původně stoupenec myšlenek komunismu byl v březnu roku 1929 spolu se šesti dalšími spisovateli z komunistické strany vyloučen, a to za podpis manifestu protestujícího proti bolševickým tendencím ve vedení Komunistické strany Československa. Následně pak pracoval jako novinář, až po válce v roce 1949 zanechal novinařiny a začal se věnovat pouze literatuře. Jeho poezie byla oceněna významnými státními cenami v letech 1936, 1955 a 1968 a překládána do mnoha jazyků. V roce 1977 podepsal umělec Chartu 1977 na protest represivnímu komunistickému režimu a po té byl režimem přinucen stáhnout se do ústraní. Jeho díla následně vycházela především v samizdatu.

V roce 1984 byla Seifertovi udělena Nobelova cena za literaturu - „neboť jeho poezie, plná svěžesti, smyslnosti a bohaté představivosti, nabízí osvobozující obraz nezdolného ducha a všestrannosti člověka“.

AVE Hotels facebookinstagramtripadvisoryelpfoursquaretwitterYoutube

© Provozovatel: AVE a.s. zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 68 Pod Barvířkou 6/747, 150 00, Prague 5, IČO: 00505641, VAT: CZ00505641
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím Další informace